Zamiast wskaźnika – Office Remote

Jakiś czas temu prowadziłem warsztaty wprowadzające w tematykę testów jednostkowych.
W trakcie wstępnej prezentacji nie chciałem sztywno stać przy komputerze, a szybko sprawdzone ceny prezenterów(tak się fachowo nazywa w sklepie „pilot do slajdów”) spowodowały, że zacząłem się rozglądać za alternatywą.

Okazało się, że tak naprawdę wystarczy komputer i telefon (Android lub Windows Mobile) z obsługą łączności Bluetooth oraz zainstalowanie po jednej aplikacji na obu z nich. Zamiennikiem o którym chciałbym wspomnieć okazał się Office Remote – na telefonie to mała aplikacja, a na komputerze dodatek do pakietu Office.


Aby z nich skorzystać wystarczy pobrać na komputer ze strony producenta (link) instalator aplikacji i ją zainstalować. Na telefonie wystarczy pobrać ze sklepu aplikację Office Remote.
Gdy już zainstalujemy potrzebne aplikacje uruchamiamy Bluetooth i parujemy urządzenia. Następnie w Power Point’cie klikamy na zakładkę Office Remote i na przycisk o tej samej nazwie. Na telefonie uruchamiamy aplikację, wybieramy prezentację i cieszymy się własnym „pilotem do slajdów”.

Ekran wyboru komputera:

Wybór prezentacji:

Na Androidzie ekran wygląda następująco:

Linki:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *