Let’s get it started – DSP2017

Cześć i czołem Drogi Czytelniku,

O DSP dowiedziałem się w tamtym roku, niestety z różnych powodów nie dane mi było wzięcie udziału w edycji 2016.

W tym roku uzbrojony w silne postanowienie sprostania wymaganiom konkursu oraz chęć upieczenia dwóch pieczeni na jednym ogniu (o tym później) postanowiłem się zgłosić do tegorocznej edycji.

Na pomysł projektu wpadłem podczas lektury książki Finansowy Ninja, Michała Szafrańskiego. Nie każdy ma ochotę na spisywanie zawartości paragonów, ja na pewno nie mam. W związku z tym chciałbym mieć aplikację, która pozwoli to robić względnie automatycznie, a że w planach mam pracę magisterską związaną z technikami OCR postanowiłem to połączyć. Z jakim efektem? Zobaczymy 😉

Planowany system pozwoli użytkownikowi na wygodne prowadzenie spisu wydatków na podstawie zdjęć paragonów. W jego skład wejdzie:

  • System OCR z różnymi metodami rozpoznawania obrazu
  • Aplikacja ASP.MVC udostępniająca WebAPI
  • Aplikacja na system Android w oparciu o Xamarin Framework

Aplikacja mobilna po zalogowaniu pozwoli na przeglądanie zawartości dodanych paragonów oraz ich zdjęć. Po zrobieniu zdjęcia paragonowi i jego zatwierdzeniu zostanie on przesłany do aplikacji działającej na serwerze w celu rozpoznania znaków. W odpowiedzi użytkownik uzyska zawartość odczytanego paragonu do akceptacji, po czym zostanie on zapisany w jego profilu. Funkcjonalnością do dalszych rozważań i rozwoju jest rozbijanie wczytanego kwitku na poszczególne pozycje.

 

Do zobaczenia wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *